Osallistu keskusteluun, ehdota, ideoi: miten teemme Oulusta taloudellisesti, sosiaalisesti ja ympäristön kannalta kestävän kehityksen kaupungin kaikille?
Onko kaupungin kehittämisessä muutokselle tarvetta? Jos mielestäsi muutokselle on tarve, millainen muutos on tarpeellinen ja miksi?
PERUSTELE ja ARVIOI ehdotuksesi. Kirjaa ehdotuksesi Otakantaa.fi-palveluun.
Hox. Voit antaa kuntalaispalautetta kaupungin palautepalveluun, josta palaute ohjataan palveluntuottajalle.
Perustiedot
Päättynyt: 15.3.2021
Talviuinti mahdollisuus
Kaarina Torro
20. tammikuuta 2021 kello 9.36.00
Moni kaipaa avantoa talviuintia varten. Olisiko se mahdollista toteuttaa joko Kiiminkijokivarren virkistysreitille, mikäli suunnitelma etenee? Taiolisiko "Kentärantaan" mahdollista toteuttaa avantoa?
Hannu Liljamo
25. tammikuuta 2021 kello 0.37.31
Virpiniemeä on myös ehdotettu avantouintipaikaksi.
Kuntalaisaloite https://www.kuntalaisaloite.fi/fi/aloite/15463
Avantomaisteri
28. tammikuuta 2021 kello 18.44.50
Paras paikka avannolle on kentänranta Haukiputaalla, hyvien kulkuyhteyksien varrella. Virpiniemi on sen verran syrjässä, ettei avantoa käytä kovin moni.
Tekee sen verran isomman avannon että siinä voi ihan oikein uida, eikä pelkästään kastautua.
Kun on isompi ei myöskään meriveden vaihtelut korostu niin paljoa.
Tätä avantoa odotan kyllä mielelläni, tuiraan avantoon ei tule lähdettyä.
PIP
29. tammikuuta 2021 kello 23.49.34
Tuiran virtaamat avantouintipaikalla on paljon suurempia kuin Vanarannassa Haukiputaalla. Vanaranta olisi ehdottomasti paras paikka Haukiputaalla ja siitä tulisi suosittu ja ahkerasti käytetty paikka!