Asumme maaseudulla, meillä kompostori, lääniä riittää puutarhajätteelle ja kierrätyspisteisiin viemme lehdet, pahvit, metallit jne. Roskis tyhjennetään kerran kuussa ja siinä kolmen talouden roskat! Omakotitaloasumista ei voi tasapäistää se ei edistä kierrättämistä. Jokainen maksakoot käytön mukaan. Ja kuten aiemmissa kommenteissa mainittu haluaisin nähdä todellisia faktoihin perustuvia lukuja eri alueiden omakotiasujien versus rivitalo ja kerrostaloasujien jätteiden määristä, kierrätystavoista ja kustannuksista. Kiertokapula voisi itse selvittää miten tehdä toimintaa kustannustehokkaasti eikä yrittää vain keksiä helppoa ratkaisua rahastaa ja vielä epäoikeudenmukaisesti.
Ei perusmaksua
Maalla asuja
12. juni 2020 klockan 22.28.05
Asumme maaseudulla, meillä kompostori, lääniä riittää puutarhajätteelle ja kierrätyspisteisiin viemme lehdet, pahvit, metallit jne. Roskis tyhjennetään kerran kuussa ja siinä kolmen talouden roskat!
Omakotitaloasumista ei voi tasapäistää se ei edistä kierrättämistä. Jokainen maksakoot käytön mukaan.
Ja kuten aiemmissa kommenteissa mainittu haluaisin nähdä todellisia faktoihin perustuvia lukuja eri alueiden omakotiasujien versus rivitalo ja kerrostaloasujien jätteiden määristä, kierrätystavoista ja kustannuksista.
Kiertokapula voisi itse selvittää miten tehdä toimintaa kustannustehokkaasti eikä yrittää vain keksiä helppoa ratkaisua rahastaa ja vielä epäoikeudenmukaisesti.